مجله پرتی آوو

روش نگهداری پوشاک عمده بچه‌گانه در انبار

نگه‌داری از پوشاک بچه‌گانه در انبار

پوست کودکان حساس و آسیب پذیر است. توصیه می‌شود برای جلوگیری از آلرژی لباس بچه‌گانه را از پارچه‌هایی که دارای مواد طبیعی هستند خریداری کنید. جنس لباس بچه‌ها معمولا ظریف‌تر و نرم‌تر از لباس‌های بزرگسال است. در تولید پوشاک بچه‌گانه سعی می‌شود از پارچه‌های غیرسمی استفاده شود. همه این‌ها برای سلامتی کودکان ضروری است. اما اگر نحوه نگهداری از لباس کودکان را بلد نیستید باز هم امکان ایجاد حساسیت در پوست کودک وجود دارد.

نگهداری و مراقبت از لباس کودکان شامل تمام کارهایی است که هنگام شستن و آبکشی لباس انجام می‌دهید. نحوه صحیح خشک کردن لباس نیز در حفظ سلامت جامعه موثر است. به طور کلی به دلیل حساسیت کودکان، تمامی روش‌های نگهداری لباس با شرایط عادی متفاوت است.

 

انواع پوشاک در بازار عمده‌فروشی و تولیدی پوشاک بچه‌گانه

شما می‌توانید انواع لباس کودک دلبندتان را در بازار عمده‌فروشی و تولیدی پوشاک بچه‌گانه تهران خریداری کنید. از جمله لباس راحتی که کودک در آن احساس آزادی کند. علاوه بر اینکه در حین فعالیت بسیار راحت است، ایمنی لباس نوزاد نیز بسیار مهم است. هنگام خرید لباس باید لباس‌هایی بخرید که کیفیت بالایی دارند. بهتر است لباس‌هایی که دارای دکمه‌های تزئینی و زیپ هستند نخرید. ممکن است دکمه‌ها جدا شوند و کودک آن‌ها را ببلعد یا انگشتانش بین زیپ‌ها گیر کند.

در هنگام خرید باید سن کودک خود را در نظر بگیرید و برای روزها و سال‌های آینده سعی نکنید لباس بخرید زیرا رشد کودکان متفاوت است و در هر سنی رشد متفاوتی دارند و همچنین در سنین پایین‌تر تا زمانی‌که با رسیدن به چهار یا پنج سالگی، کودک می‌تواند خودش از لباس مراقبت کند، بنابراین به مرور زمان می‌توانید لباس‌های بهتری برای او بخرید. هنگام خرید حتماً به سلیقه کودک خود توجه کنید. اگر فرزندتان می‌تواند خودش تصمیم بگیرد، حتما در انتخاب لباس به توافق رسیده و قیمت و انتخاب نهایی کودک را در خرید خود لحاظ کنید. این کار اعتماد به نفس کودکان را افزایش می‌دهد و آنها را مسئول حفظ لباس می‌کند.

 

قیمت اجناس در بازار عمده‌فروشی و تولیدی پوشاک بچه‌گانه

همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم قیمت لباس بچه‌گانه به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله لباس قیمت لباس بچه‌گانه تا حد زیادی به جنس آن بستگی دارد. پارچه‌های مورد استفاده در لباس‌های کودکان و نوزادان عموما ضدحساسیت و قابل شستشو هستند. در نتیجه پس از شستشو آسیب کمتری می‌بینند. به همین دلیل قیمت آن‌ها بالاست. طراحی و دوخت لباس از دیگر دلایلی است که بر قیمت لباس تاثیر می‌گذارد.

لباس‌های ساده‌ای که هیچ طرحی روی آن‌ها نیست، لباس‌های ارزان قیمتی هستند. هرچه لباس انتخابی شما زرق و برق بیشتری داشته باشد، به دلیل کار سختی که برای آن انجام شده است، قیمت آن بالاتر است. دوام و استحکام لباس در هنگام خرید بسیار مهم است. هرچه طول عمر لباس بچه‌گانه بیشتر باشد و ماندگاری آن بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. بسیار مهم است که رنگ لباس به راحتی از بین نرود، دوخت زیبایی داشته باشد و به‌راحتی سوراخ یا پاره نشود و در قیمت نهایی موثر هستند.

 

نکات مراقبت از لباس کودکان

 

برای نگهداری از لباس‌های کودکان، لباس‌های آلوده را فورا تمیز کنید. کثیفی باقی‌مانده روی لباس خطر آلودگی را افزایش می‌دهد و پاک کردن لکه‌ها را دشوارتر می‌کند.

به‌جای استفاده از مواد شوینده قوی، از نشاسته ذرت یا پودر تالک برای از بین بردن لکه‌های چربی روی لباس کودکان استفاده کنید.

چیدمان کمد لباس کودکان

چگونگی چیدن لباس کودکان در کمد

محلول ۵۰ درصد آب و ۵۰ درصد سرکه برای از بین بردن لکه‌های چربی روی لباس کودکان ایده‌آل است.

روش خشک کردن تاثیر زیادی در نگه‌داری لباس کودکان دارد. بهتر است لباس‌های کودکان را زیر نور آفتاب خشک کنید تا ضدعفونی شوند. اتو کردن لباس‌ها بعد از شستشو نیز در از بین بردن میکروب‌ها موثر است.

آخرین توصیه این است که لباس نوزاد را در کمد تا شده نگه دارید. لباس‌ها را روی چوب‌لباسی آویزان کنید تا آسیب نبینند.

پوشاک بچه‌گانه همیشه شرایط خاصی داشته است. این شرایط شامل خرید و مراقبت‌های بعدی است. مراقبت از لباس کودکان بسیار مهم است. شستن و نگه‌داری آن ها به دلیل حساسیت کودکانه کاملاً با سایر لباس‌ها متفاوت بوده و با اصول خاصی همراه است. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مادران شستن صحیح لباس نوزادان و کودکان است. کودکان به خصوص در سال اول زندگی، پوست نازک و حساسی دارند و در شستن لباس‌ها باید به این نکته توجه کرد. مواد شیمیایی قوی و معطر می‌تواند باعث ایجاد حساسیت یا آلرژی در کودکان شود، از سوی دیگر، لباس‌های کودکان معمولاً لکه‌های رنگارنگ می‌گیرند و به‌راحتی تمیز نمی‌شوند. در این مقاله نحوه شستن لباس نوزاد و کودک را یاد بگیرید.

 

چرا مراقبت از لباس کودکان مهم است؟

مراقبت از لباس کودکان بسیار مهم است. تماس مستقیم لباس با پوست حساس نوزاد، استفاده از لباس‌های تمیز، بدون کثیفی و نرم را ضروری می‌کند. سیستم ایمنی نوزادان در بدو تولد ضعیف است، بنابراین نباید در معرض آلودگی قرار گیرند. در این بین لباس‌ها به دلیل اینکه در تماس مستقیم با کودک هستند و آلودگی‌های زیادی را به خود جذب می‌کنند بسیار مهم هستند.

پوست حساس بچه‌ها

پوست کودکان جز پوست‌های حساس هستند

روش شستن لباس نوزادان و کودکان با بزرگسالان متفاوت است. پوست آسیب‌پذیر و نازک نوزاد ممکن است به مواد شوینده شیمیایی واکنش نشان دهد و سلامت کودک را به خطر بیندازد. رعایت شست‌وشوی صحیح و استفاده از نکات صحیح در مراقبت از لباس نوزاد می‌تواند در این امر موثر باشد و سلامت کودک شما را حفظ کند. در این مقاله سعی داریم به اصول نگه‌داری و مراقبت از لباس کودکان بپردازیم.

 

نگهداری لباس بچه‌گانه

بسته‌بندی و نگه‌داری لباس بچه‌گانه شامل رعایت نکات خاصی برای حفظ و افزایش عمر لباس بچه‌گانه است. برای مراقبت از لباس کودکان و همچنین ایجاد احساس مسئولیت در کودکان می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

برای دسترسی بهتر به لباس بچه‌گانه، نوع چیدمان را پیچیده نکنید و نظر فرزندتان را در مورد چیدمان بپرسید. علاوه بر اینکه مسئولیت نگه‌داری از لباس‌ها را به کودک می‌سپاریم، دسترسی به آنها را نیز آسان می‌کند و به نوعی آن را آسان می‌کند.

 

لباس‌های رسمی و خانگی را جدا نگه دارید.

لباس‌های ورزشی بچه گانه را در کیف ورزشی نگه‌داری کنید.

برای نگه‌داری لباس‌های کثیف کودک از یک سبد یا سطل مخصوص استفاده کنید.

برای دسترسی راحت‌تر کودک، تعداد آویزها را به حداقل برسانید. لباس‌هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند لباس مدرسه و جوراب را در دسترس داشته باشید.

لباس‌ها را در پوششی مناسب قرار دهید تا از آلودگی دور شوند.

اگر در مورد مراحلی که یک لباس بچه‌گانه در تولیدی‌ها می‌گذراند کنجکاو هستید، مقاله‌ی مراحل تولید پوشاک بچگانه را از دست ندهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در این مطلب می‌خوانید

سایدبار
  • منو
  • دسته بندی ها

سبد خرید

بستن (Esc)

ورود

بستن (Esc)
Scroll To Top